DZIAŁAMY DRUŻYNOWO

W Nowym Tomyślu oraz w Pile zainaugurowano kampanię wyborczą Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu nr 38. Lider listy – Krzysztof Paszyk – zaprezentował drużynę, z którą będzie ubiegał się o głosy wyborców 25 października.

Nasi kandydaci stanowią dobrą ofertę dla wyborców północnej i zachodniej Wielkopolski. To samorządowcy, społecznicy, ludzie organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i rolnicy. Wszyscy pochodzą, prowadzą działalność zawodową i społeczną, tam skąd kandydują, reprezentując równomiernie całą Północną i Zachodnią Wielkopolskę. Zostali wskazani i zatwierdzeni demokratycznie przez mieszkańców tego okręgu. „Nie wskazał ich żaden prezes w Warszawie”, tak samo w kolejność na liście nie ingerował nikt z zewnątrz – takie sytuacje zdarzają się w innych ugrupowaniach, ale nie w PSL. Tutaj demokratycznie decydują ludzie, którzy stamtąd pochodzą i dobrze znają lokalne potrzeby i nastroje” – mówił lider listy Krzysztof Paszyk. „Łączymy młodość i doświadczenie. Inne partie i ruchy mówią o stawianiu na młodość, my nie gadamy tylko działamy i dajemy wyborcom realną alternatywę – mimo wielu doświadczonych kandydatów którzy zgodzili się startować z naszej listy na kolejnych miejscach, decyzją PSL w Północnej i Zachodniej Wielkopolsce powierzono mi rolę lidera w wyborach do Sejmu 2015. PSL jak zawsze zachęca by także w tych wyborach nie tyle głosować na ten czy inny znaczek partyjny, ale by kierować uwagę na konkretnych ludzi, na ich dorobek i propozycje. Gwarantujemy, że na naszej liście są właśnie tacy kandydaci” – dodał.

W konferencji prasowej, która obyła się w Nowym Tomyślu udział wzięli również: Katarzyna Rolla, Barbara Adamczak, Ryszard Napierała i Andrzej Bobrowski. W konferencji, która miała miejsce w Pile, obok lidera listy Krzysztofa Paszyka stanęli: Ryszard Goławski, Irena Wojciechowska, Dominika Koczorowska, Jan Pikulik oraz Agnieszka Mrotek oraz kandydat do senatu w okręgu 88 Rafał Klimek.

{AG}Przedstwienie_listy{/AG}

 

Więcej:

http://poznan.tvp.pl/21342027/22082015-godz1830 [4:07]

http://www.asta24.pl/2015/08/23/kto-z-psl-do-sejmu/

http://www.faktypilskie.pl/polityka/20030-psl-idzie-do-sejmu

 

Zdjęcia: Sebastian Daukszewicz – Tętno Regionu