Podczas ceremoniału dożynkowego, gospodarz dożynek złożył podziękowania rolnikom za trud codziennej pracy i kultywowanie wielowiekowych tradycji. Następnie dzielił się z mieszkańcami chlebem pochodzącym z tegorocznych plonów.

Zdjęcia z Dożynek Miejskich dostępne na portalu  Nasz Głos Poznański

Wielkopolanie mogą być dumni z rolnictwa w swoim regionie. W Wielkopolsce jest wysoki poziom gospodarstw rolnych, na którego wpływ mają duża wydajność, nowoczesne wyposażenie techniczne czy bogata kultura rolna. Dzięki temu Wielkopolska jest przodującym regionem w skali kraju pod względem produkcji rolniczej . Wkład w ten dorobek i dumę mają także rolnicy z Poznania – powiedział Wicemarszałek Wojciech Jankowiak

Dożynki miejskie w Poznaniu, jak co roku, nie mogłyby się obyć bez bogatej oprawy artystycznej. Na mieszkańców Poznania czekało wiele atrakcji, także dla najmłodszych. Oprócz występów Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY i zespołu wokalnego Stokrotki mieszkańcy mogli podziwiać wioskę ginących zawodów, pokazy florystyczne, wystawę zwierząt i tresurę psów. Mogli także uczestniczyć w warsztatach szczudlarstwa i żonglerki.

Tradycja organizowania dożynek w stolicy Wielkopolski powstała w 1996 roku. W Parku Wilsona dożynki zorganizowano po raz drugi.

 

Zdjęcia z Dożynek Miejskich dostępne na portalu  Nasz Głos Poznański

fot. Dariusz Skorupiński

 PA