GALERIA FOTOGRAFII

W delegacji posłów X kadencji udział wzięli: posłanka na Sejm X kadencji Barbara Czyż, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, senator VI kadencji, Minister Sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Aleksander Bentkowski, poseł na Sejm X kadencji Wojciech Gryczewski, poseł na Sejm X kadencji Marian Kędzierski, poseł na Sejm X Kadencji Jan Warjan, poseł na Sejm X, I i II kadencji Janusz Maćkowiak, poseł na Sejm X kadencji Adam Grabowiecki oraz Małgorzata Szwarc-Sroka i Grzegorz Sroka.

Pierwszym punktem programu było spotkanie delegacji w siedzibie Parlamentu Europejskiego z Posłami PSL do Parlamentu Europejskiego, Andrzejem Grzybem i Czesławem Siekierskim oraz urzędnikiem sekretariatu Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Marianem Apostołem. Posłowie X kadencji oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego mieli okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem polityki zarówno na arenie krajowej, jak i unijnej.

Delegacja Posłów X kadencji Sejmu miała okazję odwiedzić również Komisję Europejską, gdzie uczestniczyła w wykładzie prezentującym wyzwania oraz szanse dla rolnictwa w perspektywie finansowej 2014-2020. Uczestnicy delegacji udali się również do gmachu Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli. Zapoznali się tam ze strukturą organizacyjną oraz działaniami realizowanymi przez Stałe Przedstawicielstwo RP, największej polskiej placówki dyplomatycznej na świecie. Zatrudnia ona ponad 150 pracowników i jest swoistą administracją polską w pigułce. Urzędnicy Stałego Przedstawicielstwa RP są ekspertami ze wszystkich ministerstw rządu Rzeczypospolitej Polskiej i biorą udział w pracach legislacyjnych w Unii Europejskiej.

Tekst: Emilia Plichta

Źródło: http://andrzejgrzyb.eu