Debata ze studentami

Gdzie w Poznaniu mogą leczyć się studenci zamiejscowi? Jakie rządzący i opozycja mają pomysły na rozruszanie gospodarki? Co sądzą o związkach partnerskich?

Właśnie na między innymi takie pytania, musieli w sobotnie południe odpowiadać parlamentarzyści z naszego regionu, reprezentujący wszystkie partie polityczne obecne w Sejmie. Pytania zadawali studenci oraz publiczność zgromadzona w auli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W debacie Polskie Stronnictwo Ludowe reprezentował wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.[ZDJĘCIA]

Mówiąc o służbie zdrowia, przypomniał że obecnie państwo przeznacza na nią ponad 60 miliardów złotych rocznie, jeszcze kilka lat temu było to ok. 25 miliardów. Zaznaczył, że będzie nadal zabiegał o powstanie w centrum Poznania szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR), które będzie udzielało specjalistycznej pomocy medycznej w nagłych stanach zagrożenia życia i zdrowia pacjentów.

Wielkie różnice zdań uwidoczniły się, gdy rozmawiano o związkach partnerskich. Tutaj poglądy parlamentarzystów pokrywały się z oficjalnymi stanowiskami ich partii Jednak dyskusja między politykami a widownią była pełna emocji i napięcia.

Sporo uwagi poświęcono też sytuacji gospodarczej kraju i przyszłości młodych ludzi. Wicewojewoda podkreślił, że mamy wspaniałą młodzież, która dzisiaj ma dużo większe możliwości kształcenia, zdobywania i wykorzystania informacji czy podróżowania, niż dawniej.

Rozmawiano też o bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Debata została połączona z jarmarkiem politycznym. W holu uczelni aktywiści z młodzieżówek poszczególnych ugrupowań przygotowali stoiska informacyjne i zachęcali swoich rówieśników do wstąpienia w szeregi młodzieżówek partyjnych. Nie zabrakło też stoiska Forum Młodych Ludowców z Wielkopolski. Debatę zorganizowało Stowarzyszenie Studentów, Absolwentów i Przyjaciół WSNHiD.

[ZDJĘCIA]

Źródło: www.pacia.com.pl

Więcej na:

poznan.gazeta.pl/poznan

www.gloswielkopolski.pl

www.tvp.pl