Członkowie wągrowieckiego PSL na zachodnim wybrzeżu Polski

Z inicjatywy Zarządu Powiatowego PSL w Wągrowcu w terminie od 11 do 14 lipca br. odbyła się wycieczka, w której uczestniczyli członkowie i sympatycy PSL.

Trasa wycieczki była bardzo urozmaicona. Rozpoczęła się od zwiedzania Oranżerii i Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, gdzie obejrzano ciekawe zbiory roślin takich jak np. klon kosmaty, świerk tygrysi czy dawidę chińską.

Dużą liczbą zabytków, ciekawymi obiektami architektonicznymi, znajdującymi się na Wałach Chrobrego oraz pięknymi parkami zachwycił uczestników wyprawy Szczecin – miasto położone nad Odrą oraz Jeziorem Dębie.

Nie bez znaczenia dla zwiedzających pozostawały Międzyzdroje – znane choćby z Europejskiego Festiwalu Gwiazd czy Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Pobyt w Międzyzdrojach był czasem relaksu i wypoczynku dla zwiedzających. Warto wspomnieć o Jeziorze Turkusowym – jednym z najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego.

Głównym celem wyjazdu był pobyt na wyspie Rugia, która stanowi niezwykle atrakcyjny zakątek Niemiec, przyciągający ciągle rzesze turystów. Pełna kontrastów Rugia, ze śnieżnobiałymi klifami, pięknymi plażami dostarczyła wszystkim zwiedzającym niezapomnianych wrażeń. Park Narodowy Jasmund, położony w północno-wschodniej części wyspy, zaciekawił zwiedzających, ze względu na wyjątkowe piękno kredowego krajobrazu. Przewodnik w atrakcyjny sposób przybliżył uczestnikom wyjazdu historię regionu i tematykę morską.

Duże wrażenie zrobiło na uczestnikach wycieczki miasto Stralsund – zwane bramą Rugii, a w szczególności Stare Miasto Stralsundu wraz ze Starówką, pięknie odrestaurowanymi kamieniczkami i ratuszem.

Podsumowaniem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Słowian i Wikingów w Wolinie. Tu, w rekonstrukcji zabudowań osady z okresu wczesnego średniowiecza, przewodnik przybliżył wszystkim zwiedzającym życie dawnych osadników.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do domu. Organizowanie tego rodzaju wyjazdów inspiruje uczestników do poznawania świata oraz stanowi bardzo atrakcyjną formę wypoczynku.

Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują Zarządowi Powiatowemu PSL w Wągrowcu za zorganizowanie tego bardzo interesującego wyjazdu wakacyjnego.