Artyści w urzędzie

Blisko sześćdziesięciu artystów prezentowało swoje prace na wystawie z okazji jubileuszu dziesięciolecia Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury. Z twórcami na finisażu spotkał się wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Przed kilkunastoma dniami holl Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zamienił się w galerię sztuki. Osoby odwiedzające urząd mogły oglądać malarstwo olejne, grafiki, fotografie a nawet rzeźby. W sumie zaprezentowano 133 prace. Ich autorami są artyści amatorzy, którzy rozwijają swoje pasje a na co dzień związani są zawodowo ze środowiskiem policyjnym naszego miasta i regionu. Są też członkami STiSK przy Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Na wystawie swój dorobek prezentowali też profesjonaliści, absolwenci znanych uczelni z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym na czele, członkowie wielu związków twórczych z którymi współpracuje Stowarzyszenie. Na finisaż do stolicy Wielkopolski przyjechali artyści z całego kraju, nawet z odległego Rzeszowa i Białegostoku.

– Cieszę, się, że mogliśmy oglądać tak przykuwające uwagę dzieła sztuki. Codziennie idąc do swojego biura, zatrzymywałem się na chwilę i podziwiałem wystawiane prace. Dziś, gdy tak często brakuje nam czasu na wizytę w galerii czy muzeum, ze sztuką można obcować załatwiające swoją sprawę w urzędzie. Dziękuję autorom za dostarczenie – nam widzom wielu estetycznych wrażeń – powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia.

W czasie spotkania publiczność mogła porozmawiać z artystami i podzielić się swoimi wrażeniami, wymienić opinie. Na koniec dla wszystkich wystąpił Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W ciągu minionej dekady Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury skupiło ponad 100 artystów. Promuje indywidualne i zbiorowe dokonania twórcze, organizuje plenery, warsztaty i wystawy. Realizuje misję upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz w coraz liczniejszej grupie osób w wieku 50 plus.

Źródło: www.pacia.com.pl