Andrzej Grzyb w Strasburgu w obronie miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce i UE

W dniu 14 stycznia 2013r. podczas pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego poseł Andrzej Grzyb poruszył temat likwidacji miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym i w zakładach kooperujących z nimi.

W Polsce zakłady Fiata przygotowują się do zwolnień grupowych na zasadach wynegocjowanych z związkami zawodowymi, w których pośredniczył rząd RP. Problem nie dotyka nie tylko montowni, ale i podwykonawców. Na przykład w Wielkopolsce problem ten dotyczy zakładów Leoni AG w Ostrzeszowie. Co za tym idzie miejsca pracy zostały przeniesione poza UE.

Odwiedzający mnie w weekend wicepremier, minister gospodarki a jednocześnie prezes PSL Janusz Piechociński poinformował m.in., że nadzieją dla wielkopolskiego sektora branży motoryzacyjnej mogą być nowe inwestycje zagranicznych przedsiębiorstw spoza Unii – powiedział eurodeputowany.

Poseł Andrzej Grzyb w parlamencie w Strasburgu zaapelował do Komisji Europejskiej o podjęcie działań zmierzających do przeciwdziałania zjawisku eksportu miejsc pracy.

Link bezpośredni do wystąpienia Posła Andrzeja Grzyba

Strona ministerstwa gospodarki, poświęcona problemom branży motoryzacyjnej

Janusz Piechociński w obronie zwalnianych pracowników Fiat Auto Poland

Możliwy inwestor branży motoryzacyjnej dla Wielkopolski

Opracował: Mikołaj Ilski