AMBASADOR PIOTR WALKOWSKI

Piotr Walkowski- Poseł na Sejm RP, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej został uhonorowany tytułem „Ambasadora Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska”.

W niedzielę 4 października podczas odbywających się Targów Rolno – Ogrodniczych w Marszewie, Piotr Walkowski- Poseł na Sejm RP, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej został uhonorowany tytułem „Ambasadora Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska”.

Wyróżnienie wręczył Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski z Panią Marzeną Wodzińską- Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Poseł Piotr Walkowski jest pierwszą osobą, która otrzymała to wyróżnienie i tytuł Ambasadora Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Nadanie tego tytułu to forma symbolicznego podziękowania za ogromną pracę na rzecz rozwoju Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którą Poseł Walkowski wykonał i nadal wykonuje. W ten sposób dziękuję za współpracę z Wielkopolską Izbą Rolniczą, licząc na jej kontynuowanie.

Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej 32 regiony europejskie, w tym 10 polskich. W sumie 1400 podmiotów z 12 krajów europejskich  należy do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska zrzesza obecnie 115 członków, wśród których są producenci żywności wysokiej jakości, przetwórcy, restauracje, gospody i gościńce.

Piotr Walkowski jest również laureatem „Klucza do Polskiej Spiżarni”- nagrody przyznanej przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Związek Województw RP, wręczonej podczas Targów Polagra Food 2015 i „Smaki Regionów 2015”.

źródło: http://www.krzysztofgrabowski.eu/component/content/article/1-nowiny/1045-ambasador-piotr-walkowski-