14 POZNAŃ MARATON ZA NAMI!

{flike}

Punktualnie o godz. 9 z terenu ul. Grunwaldzkiej wystartował 14. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Po raz kolejny w Maratonie pobiegł członek Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Baumgart, który poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o 5 minut – czas 4g 27m 07s.

Tegoroczny Maraton wygrał Kenijczyk Tarus David Kiptui osiągając drugi najlepszy czas w historii poznańskiej imprezy – 2 godziny 13 minut i 8 sekund. Drugi na mecie zameldował się Kirui Edwin – również Kenijczyk (2:15:47), a trzeci na mecie był Polak Paweł Ochal z Bydgoszczy (2:15:58). Pierwszy Wielkopolanin Michał Cenkier zajął 11. miejsce (2:26:02). Wśród kobiet najlepsza była Maryna Damantsewicz z Białorusi (2:36:02). Wśród Polek najlepsza – na trzecim miejscu – finiszowała Arleta Meloch z Grudziądza.

Uczestnicy Poznań Maraton musieli pokonać dystans 42 kilometrów i 195 metrów w czasie nie większym niż sześć godzin. Organizatorzy wyznaczyli taką samą trasę, jaką mieli do pokonania zawodnicy i zawodniczki poprzedniej edycji poznańskiego maratonu. Była to tylko jedna pętla wokół całego miasta.

Do tegorocznej edycji Poznań Maraton zapisało się 6648 biegaczek i biegaczy. Jednak na linii startu maratonu pojawiło się ich prawie o tysiąc mniej.  Ostatecznie linię mety minęło 5678 biegaczek i biegaczy. Wszyscy otrzymali pamiątkowy medal Poznań Maraton w kształcie koła zębatego z wizerunkiem Hipolita Cegielskiego.