Poseł Stanisław Kalemba uczestniczył zarówno we Mszy Świętej jak i w części oficjalnej obchodów. Masza Święta odprawiona została w Kościele Parafialnym przez proboszcza Ks. Franciszka Śliwińskiego. Odsłonięta została również tablica pamiątkowa poświęcona założycielowi Kółka Rolniczego w Morzewie, którym był proboszcz parafii Ks. Leon Klarowicz. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty na grobie Księdza Klarowicza.

Zobacz również: Poseł Stanisław Kalemba uczestniczył w Uroczystej Sesji Rady Miejskiej Łobżenicy z okazji Jubileuszu 700 – lecia nadania praw miejskich w Łobżenicy

Następnie wszyscy zgromadzeni w asyście licznych pocztów sztandarowych przeszli ulicami Morzewa na plac przed Wiejskim Domem Kultury, gdzie miała miejsce kolejna część uroczystości.

Poseł Stanisław Kalemba zabierając głos przekazał serdecznie gratulacje oraz życzenia władzom i członkom Kółka Rolniczego w Morzewie. Przekazał także okolicznościowy grawerton z gratulacjami i życzeniami Poseł miał również zaszczyt i przyjemność wręczyć odznaczenia dla zasłużonych działaczy, medal Zasłużony dla rolnictwa, odznaczenia Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz wyjątkowe odznaczenia Order serca matkom wsi. Obecność Posła Stanisława Kalemby w tym dniu w Morzewie jest dowodem na to, że Poseł identyfikuje się z wartościami, którymi kółka rolnicze zawsze się kierowały i kierują się nadal.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są na następujących serwisach internetowych:
Urząd Gminy Kaczory
Dziennik Nowy – Regionalny Portal Informacyjny
Nasze Kaczory – Internetowa Gazeta Gminna

źródło informacji: Biuro Poselskie Stanisława Kalemby.

Zdj. http://www.naszekaczory.pl/jubileusz-w-strugach-deszczu/