WICEWOJEWODA PACIA TEŻ POMAGA
Kilkanaście drużyn piłkarskich wzięło udział w akcji społecznej na rzecz pomocy dzieciom osieroconym. Turniej i festyn rodzinny zorganizowany przez poznańskie Hospicjum Palium wsparł również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który od lat jest wolontariuszem. W sobotę już od rana boisko sportowe przy Zakładzie Poprawczym w Poznaniu tętniło życiem i piłkarskimi zmaganiami.
Zawodnicy dawali z siebie wszystko przy gorącym dopingu kibiców. Swoją drużynę wystawili też wychowankowie zakładu poprawczego. Wszystkich połączył jeden cel: pomoc osieroconym dzieciom, którymi opiekują się wolontariusze Hospicjum Palium. Obecnie jest 20 podopiecznych.
{AG}Festyn_dla_dzieci{/AG}
– Dziś jesteśmy zwycięzcami. Chciałem z całego serca wszystkim serdecznie podziękować za organizację i udział w dzisiejszej akcji. Cieszę się, że jest z nami tyle młodych ludzi, którzy mają gorące serca i wrażliwość na potrzeby innych. Jesteście wspaniali – powiedział m.in. wicewojewoda Przemysław Pacia, który wspólnie z profesorem Jackiem Łuczakiem i Barbara Grochal otworzyli festyn.
Organizatorzy zaprosili nie tylko wicewojewodę ale również wiele szkół i organizacji. Gdy piłkarze walczyli o każdy metr boiska, na sąsiedniej skąpanej w zielonej trawie polanie, swoje stoiska ustawili uczniowie szkół, które zrzeszone są w „Motylim wolontariacie” prowadzonym przy hospicjum. Każdy mógł spróbować domowych wypieków, owoców i warzyw a także wojskowej grochówki.
Na festynie nie brakowało atrakcji dla dużych i małych. O swoich książkach i akcji „Mały wolontariat” opowiadała Joanna Krzyżanek. To właśnie ona wymyśliła Cecylię Knedelek, która zawsze robi dobre uczynki. Uczennice z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu zaplatały warkocze. Nie zabrakło członków „Drużyny Szpiku”, a także przedstawicieli Fundacji Irma, którzy przyszli ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Do wspólnej zabawy zachęcał sierżant Pyrek, a kto chciał mógł osobiście przekonać się, jak pracuje strażacka sikawka. Wolontariusze z Grupy Enea pokazali, jak ratować ludzie życie.
Na scenie, podobnie, jak na boisku również dużo się działo. Aplauz publiczności wywołał zespół taneczny „Metrum”, w którego składzie są wolontariuszki hospicjum. Przesłanie w rytmie hip hopu o rodzinie i przyjaźni wyśpiewali artyści z zespołu Raptrio, którego dwóch członków to uczniowie poznańskiego Gimnazjum nr 11. Pierwszy raz został zaprezentowany też hymn „Motylego wolontariatu”.
Zwycięski puchar zdobyła drużyna policjantów, która rozgromiła w finale zespół trenerów. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa FC Zbieranina. Puchar za grę fair play trafił do HSV Rico. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był gimnazjalista Filip, któremu podobnie, jak pozostałym zawodnikom gratulacje składał Przemysław Pacia. Na koniec dla wszystkich raz jeszcze wystąpił zespół taneczny „Metrum” a później swoje wokalne umiejętności zaprezentowały uczennice z poznańskich i wielkopolskich szkół. Pogoda dopisała, wszyscy znakomicie się bawili, kogo nie było, niech żałuje.
ROS
{flike}